- Menu przedmiotowe
- Aktualności
Aktualności
Włocławek, dn. 11-12-2023 r.
Informacja o unieważnieniu zapytania ofertowego nr 2/PRWOS/ZO/2023
na realizację zamówienia pn.: Dostawa 12 szt. rowerów MTB w ramach projektu nr RPKP.09.03.02-04-0085/20 pn. „Wsparcie osób starszych i kadry świadczącej usługi społeczne w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, łagodzenia jego skutków na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Włocławku informuje o unieważnieniu zapytania ofertowego Nr Sprawy: 2/PRWOS/ZO/2023 z dnia 04 grudnia 2023 r.
Postępowanie zostaje unieważnione – postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą prawidłowe przesłanie oferty. Zamawiający w Zapytaniu ofertowym w punkcie VII podpunkt 4.1 jako jedyną możliwą formę złożenia oferty przewidział przesłanie oferty na podany adres email. W podanym adresie email popełniono błąd - literówkę. Podany adres email: , a prawidłowy adres email Zamawiającego to .
Z powyższego wynika, że wada uzasadniająca unieważnienie postępowania tkwi w samym postępowaniu, a jednocześnie jest istotna i nieusuwalna. Z powodu powyższego błędu Zamawiającego na podany adres email nie wpłynęła żadna oferta – taki adres email nie istnieje.
Wobec powyższego należy uznać, że wszelkie przesłanki unieważnienia postępowania oraz wymagania w zakresie uzasadnienia faktycznego i prawnego zostały przez Zamawiającego wypełnione.
Zamawiający ponownie ogłosił postępowanie, które znajduje się na portalu https://es.rops.torun.pl/
Włocławek, dn. 31.10.2023 r.
Informacja o rozpoczęciu realizacji projektu partnerskiego
Zgodnie z dyspozycją art. 39 ust. 8 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079), w związku z art. 4, art. 5 ust. 1 i art. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, 1720), Gmina Miasto Włocławek informuje o przystąpieniu do realizacji projektu partnerskiego pn. „Wykluczenie – nie ma MOWy! 2 – etap I”, nr projektu: FEKP.08.25-IZ.00-0001/23, nr naboru: FEKP.08.25-IZ.00-016/23, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021- 2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji włączenia społecznego, Działanie 08.25 Usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.
Status projektu: wybrany do dofinansowania
Data zawarcia umowy o partnerstwie: 30.10.2023 r.
Planowany okres realizacji: 1.09.2023 r. – 31.12.2026 r.
Partnerzy projektu:
- Województwo Kujawsko-Pomorskie (ROPS w Toruniu) – Partner Wiodący
- Powiat Inowrocławski
- Gmina Miasto Włocławek
- Powiat Nakielski
- Powiat Mogileński
- Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego
Podmioty uczestniczące w realizacji zadań:
- Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Włocławku
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Strzelnie
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Szerzawach
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach
- Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego
Uzasadnienie przyczyn przystąpienia do realizacji projektu:
Gmina Miasto Włocławek zadeklarowała wolę przystąpienia w charakterze Partnera do projektu pn. „Wykluczenie – nie ma MOWy! 2 – etap I”, współfinansowanego z Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Priorytet FEKP.08 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie FEKP.08.25 Usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej. W latach 2018-2021 Gmina Miasto Włocławek realizowała, w partnerstwie z Województwem Kujawsko-Pomorskim (Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu) oraz innymi organami prowadzącymi młodzieżowe ośrodki wychowawcze, projekt o tożsamym charakterze, tj. „Wykluczenie – nie ma MOWy!”. Z uwagi na pozytywne rezultaty poprzedniego przedsięwzięcia i ogromną korzyść dla wychowanków ośrodków, Gmina Miasto Włocławek podjęła decyzję o współpracy w działaniach na rzecz dzieci i młodzieży objętej sądowym środkiem wychowawczym także w perspektywie finansowej 2021-2017.
W ramach projektu powstanie zintegrowany system działań wspierających dzieci i młodzież, przebywających obecnie w placówkach o charakterze wychowawczym, resocjalizacyjnym i socjoterapeutycznym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt będzie miał na celu poprawę dostępu do usług wsparcia dla dzieci i młodzieży mających problemy w zakresie prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Tym samym umożliwi się nieletnim lepsze, zgodne z normami funkcjonowanie w przyszłości. Ponadto projekt nakierowany będzie na deinstytucjonalizację procesów resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych poprzez prowadzenie działań zmierzających do usamodzielnienia wychowanków i umożliwienia im prawidłowego funkcjonowania poza placówką zamkniętą.